Sveikatos stebėjimas Covid-19 pandemijos metu naudojant QR kodus

Kinijos technologijų milžinė „Tencent Holdings“ išleido naują stebėjimo aplikaciją, skirtą studentams, besiruošiantiems grįžti į mokyklas – naujausią įrankį šalies koronaviruso kovos arsenale.

„Fuxuema“, kuris verčiamas kaip „mokyklos atnaujinimo kodas“, leidžia studentams pažymėti dienos temperatūrą ir išmaniųjų įrenginių pagalba gauti spalvotą unikalų QR kodą, kurį nuskenavus – parodoma asmenų sveikatos būklė. Ši aplikacija įdiegta į populiarią „Tencent“ žinučių siuntimo programą „WeChat“, „mini“ programa yra panaši į sveikatos kodų sistemas, kurias praėjusį mėnesį pradėjo „Tencent“ ir konkurentės „Alibaba Group Holding“ bendrovė „Alipay“, kurią Kinijos gyventojai visoje šalyje dabar turi naudoti keliaudami po miestus ir iš jų. Tencentas teigė, kad „Fuxuema“ leis mokytojams ir atitinkamoms švietimo įstaigoms sekti savo mokinių sveikatos būklę, o tėvai galės kreiptis dėl gavimo savo vaikams spalvotų QR kodų į ūgdymo įstaigas.

Koronaviruso covid-19 žemėlapis

„Kai mokyklos vėl bus atidaryto, nesvarbu, ar tai būtų pradinės mokyklos, vidurinės mokyklos, ar universitetai, jie gali pastatyti mokyklos prieigose QR kodą prie įėjimo ir leisti tėvams ir pašaliniams asmenims nuskaityti nauojant WeChat aplikaciją ir įeiti į mokyklą be vargo”, – savo pranešime teigė Tencentas. Žemyninė Kinija pirmadienį pranešė apie sumažėjusį naujų koronaviruso atvejų dienos rodiklį, kuris nutraukė keturias iš eilės infekcija susirgimo dienas, nes sostinė Pekinas ėmėsi priemonių, kad būtų sustabdytas iš užsienio atvykstančių infekcijų skaičius. Kai kurie socialinės žiniasklaidos vartotojai gyrė naują „Tencent“ QR kodą sakydami, kad tai bus naudinga kovojant su virusu, tačiau kiti žiūri į tokią naujove gana skeptiškai, teigdami kad tai tik suteiks papilodmų nepatogumu.

Virusui plintant ir Lietuvos teritorijoje, pateikiame naudingą nuorodą, kurioje galite pamatyti koronaviruso covid-19 žemėlapį, kuriame atviazduojami susirgimai, mirtys ir pasveikusiųjų skaičius.